ZARZĄDZANIE TSL
W zarządzaniu transportem, logistyką i spedycją (TSL) istnieje wiele ważnych elementów, które należy uwzględnić, aby proces ten był skuteczny i efektywny.
Kluczowe aspekty, które są szczególnie istotne w zarządzaniu TSL to:
- Planowanie - należy dokładnie zaplanować cały proces transportowy, określić harmonogramy, trasy, wykorzystywane środki transportu i koszty. Planowanie pozwala na uniknięcie niepotrzebnych kosztów, zapewnienie terminowości dostaw i zwiększenie efektywności procesu transportowego.
- Koordynacja - wszystkie etapy procesu transportowego, w tym załadunek, rozładunek, składowanie i transport muszą być dokładnie skoordynowane, aby uniknąć niepotrzebnych opóźnień i kosztów. Koordynacja pozwala na osiągnięcie lepszej wydajności i jakości procesu transportowego.
- Zarządzanie kosztami - koszty transportu, magazynowania i innych procesów logistycznych mają duży wpływ na wynik finansowy firmy. Dlatego istotne jest, aby kontrolować i minimalizować koszty transportu, wykorzystując najlepsze metody i technologie, takie jak optymalizacja tras, zaawansowane systemy informatyczne i inteligentne planowanie.
- Zarządzanie ryzykiem - wszystkie procesy związane z transportem i logistyką niosą ze sobą pewne ryzyko, takie jak opóźnienia, uszkodzenia towarów, kradzieże lub problemy z dokumentacją. Dlatego ważne jest, aby zapobiegać i minimalizować ryzyko poprzez odpowiednie zabezpieczenia i monitorowanie procesów transportowych.
- Jakość obsługi klienta - w TSL ważne jest, aby dbać o jakość obsługi klienta, zapewniając terminową i profesjonalną obsługę, dostarczając towar zgodnie z wymaganiami klienta oraz zapewniając informacje o postępach procesu transportowego.
Chcesz wiedzieć więcej? Wyślij wiadomość,
a skontaktujemy się z Tobą!
ZARZĄDZANIE TSL - NOWATORSKIE ROZWIĄZANIA
Zarządzanie transportem, logistyką i spedycją wymaga uwzględnienia wielu czynników, takich jak planowanie, koordynacja, zarządzanie kosztami, zarządzanie ryzykiem i jakość obsługi klienta, aby osiągnąć efektywny i skuteczny proces transportowy.
Zarządzanie łańcuchem dostaw
Celem szkolenia jest rozwijanie umiejętności i wiedzy specjalistycznej niezbędnych do efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw. Ważnym aspektem jest wypracowanie zrównoważonego podejścia do procesów zachodzących w łańcuchu. Podczas warsztatów zostanie przekazanie praktycznej wiedzy pozwalającej na planowanie elementów uczestniczących
w łańcuchu dostaw. Zdobycie i usystematyzowanie wiedzy o logistyce jako systemie logistycznym.
Optymalizacja procesów logistycznych
Celem szkolenia jest zdobycie i usystematyzowanie wiedzy o funkcjonowaniu magazynu
w nowoczesnym systemie logistycznym. Uczestnicy zyskają umiejętności zastosowania nowoczesnych mierników i wskaźników zarządzania magazynem. Podczas warsztatów zostanie przedstawiona optymalizacja zapasów magazynowych oraz optymalizacja kosztów.
Zarządzanie projektami zgodnie z wytycznymi IPMA D
Celem szkolenia jest rozwijanie kluczowych umiejętności niezbędnych do sprawnego prowadzenia projektów we wszystkich jego etapach ze szczególnym uwzględnieniem najlepszych praktyk zarządzania projektami. Bez względu na poziom zależności danego przedsięwzięcia projekt jest wysiłkiem podejmowany z myślą o realizacji celu w ograniczonym czasie i przy skończonych zasobach.
Nowoczesna gospodarka magazynowa
Celem szkolenia „Nowoczesna gospodarka magazynowa” jest dostarczenie i usystematyzowanie wiedzy o funkcjonowaniu magazynu w efektywnym systemie logistycznym. Uczestnicy nabędą umiejętność stosowania nowoczesnych metod i wskaźników zarządzania procesami magazynowymi. Optymalizacja obsługi zapasów magazynowych w znaczący sposób ułatwi codzienną pracę osób odpowiedzialnych za magazyny oraz przełoży się na ograniczenie zbędnych wydatków.
Poprawność załadunku
Głównym celem szkolenia „Poprawność załadunku w branży logistycznej” jest przygotowanie uczestników do skutecznego i bezpiecznego przewożenia załadunku w transporcie towarów, w tym niebezpiecznych.
VIDEOCASTY
Najnowszy przegląd szkoleń dedykowanych dla branży TSL przygotowaliśmy w oparciu o doświadczenia, benchmarki, dobre praktyki i rozwiązania wdrażane przez Klientów CERTES. Tworząc materiały dla szkoleń TSL korzystaliśmy z programów rozwojowych oraz wyspecjalizowanych narzędzi diagnostycznych, a także prześledziliśmy najnowsze raporty i uwzględniliśmy ogólnoświatowe trendy.